HTML

Egy stílustanácsadó naplója

Reizinger Szilvia vagyok, stílustanácsadó, a Sikerstílus alapítója, a Nőivonal Klub tanácsadója. Ahogy a blog nevéből is kiderül, ez az egyfajta napló, ami a munkám során felmerülő kérdésekkel foglalkozik. A blogban nem adok általános tanácsokat, és az aktuális bizsu-trenddel sem foglalkozom. Viszont megtudhatod, hogy a stílustanácsadó nem stylist, nem művész, de még csak nem is hasszorítós-bugyi ügynök. És akkor mégis micsoda? Többek közt ezt is megtudhatod tőlem :)

Mágikus ruhatár

Sikerstilus 2012.04.02. 16:47

Mi fán terem a ruhatárépítés és miért kell vele foglalkozni?

       Az előző bejegyzésekben a stílustanácsadással kapcsolatos általános tévhitekről volt szó, ezúttal pedig azzal foglalkozunk, hogy mi is az a ruhatárépítés.

       Ruhatárépítés. Nagyon unalmasan hangzik, ugye? Pedig ez egy olyan építkezés, amitől nem leszel koszos, stresszes, csak az első szakaszban kell befektetned több pénzt és energiát és végül csak nyersz vele. Itt is vannak szabályok, amiket be kell tartanod, de vannak dolgok, amikről szabadon dönthetsz. Miután megtanulod, hogyan csináld, egyszerű lesz a reggeli öltözködés, mert egymással passzoló darabok lesznek szekrényedben. Ez nagyon hasznos például azoknak, akik álmosan öltözködnek és csak a munkahelyen veszik észre, hogy már megint a kockásat a csíkossal párosították.  Mert észreveszik ugye? Vagy mások szólnak? „Te Józsi látom megint  sötétben öltözködtél!”

       Ez az útmutató nem annak szól, aki szerint a csíkos megy a pöttyöshöz, se nem annak, aki egyszerre hatféle színben pompázik. Neked szól, aki változtatni szeretnél. Azoknak, akik megtanulnák, hogy hogyan lehet kevesebb pénzből jó ruhatárat összeállítani, és átgondolják, majd megfogadják a bevált tanácsokat. Hogyan fogjuk csinálni?

Végigvesszük a ruhatár elemeit:

  • melyek azok?  
  • menyi kell belőlük?
  • milyen anyagból legyenek a tartósság érdekében? 
  • milyen bázis ruhatárra van szükségünk? 
  • hány szín kell egy ruhatárba? 
  • hogyan kombináljuk ruháinkat? 
  • hogyan és hol vásároljunk? és hol ne?
  • mi a méretünk?
  • mik azok az univerzális színek és fazonok?

 

Akik megtanulták ezeket a fortélyokat a következőkről számoltak be:

 

„Minden eseményre fel tudok megfelelően öltözni anélkül, hogy vásárolnom kellene.”                                                                                                                      Adrienn

„Már nem okoz gondot minden reggel olyan öltözéket összekombinálni, ami megfelel a munkahelyi körülményeimnek"                                                                                                                                                                                                       Melinda  

„A vásárlás gyorsabb és hatékonyabb lett, már nem vásárolok hirtelen felindulásból.” 

Patrícia

„Csak egyszer kellet nagytakarítani a szekrényben, kiderült, hogy van mindenem csak bázis darabok nincsenek a ruhatáramban. Most már vannak.”

Réka


alapdarabok.jpg
       Bázisdaraboknak nevezzük a ruhatárunk azon darabjait melyekre építkezünk. Ezek a következők:
  • Kosztüm, Öltöny
  • Blúz, ing (ezek alternatívái pamut felső, pulóver)
  • Kabát 
  • Cipő 
  • Fehérnemű, hálóruha
  • Farmer vagy szövetnadrág 
  • Alkalmi ruha
       Élethelyzeted határozza meg, hogy miből menyire van szükséged. Ha irodában dolgozol és a hivatali megjelenés kötelező, nyilván nem elég egy darab kosztüm, ha viszont otthon dolgozol nincs értelme sok kosztümöt tartani. Megint másra van szüksége egy kismamának vagy egy olyan embernek, aki formaruhában dolgozik. A későbbiekben teszek néhány felsorolást ezzel kapcsolatban segítségképpen.
 
       Milyen bázisdarabokat érdemes beszereznünk?
 
       A bázisdarabok kiválasztásánál a legfontosabb szempont a jó minőség. Természetesen nem méregdrága darabokra gondolok, keress egy közepes árkategóriájú áruházat, aminek szabásvonalai jól illeszkednek alkatodhoz. Később az univerzális fazonok témánál kapsz tippeket erre vonatkozóan. Ezekben az üzletekben később is találsz majd megfelelő darabokat. Abban az esetben, ha nem felel meg neked a konfekció méret, mert túl nagy vagy kicsi a méreted, bázisdarabot érdemes készítetni ügyes szabómesterrel, akit mindenképpen informálj le a csalódás elkerülése végett. Anyagválasztásnál ügyelj arra, hogy kevertszálas textilből készüljön a ruha, például pamut és viszkóz keveréke vagy gyapjú tartalma is legyen az öltöny vagy kosztüm anyagának. Ezek az anyagok kényelmesebbek és könnyen kezelhetőek, ellenben a csak műszálból vagy csak gyapjúból készültekkel. Amit soha ne vásárolj az a tisztán műszálból készült termék, mivel azokat nem kényelmes viselni.
 
       A következő posztból megtudhatod, hogy pontosan hogyan is néz ki egy jól felépített ruhatár bázis-készlete vagy hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni, amikor kialakítjuk azt!

Címkék: öltözködés megjelenés ruhatár gardrób elemzés ruhatárépítés bázisdarabok

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://stilustanacsadas.blog.hu/api/trackback/id/tr24356485

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása